Lego są stworzone, żeby zacieśniać więzi z przyjaciółmi

W dobie smatfonów, tabletów i komputerów, kiedy można mieć kontakt z każdym bez wychodzenia z domu, czasami jednak warto spotkać się przyjaciółmi. Jest wiele gier i zabaw stworzonych do integracji i niektóre znane są od dziesięcioleci. Klocki od lat są jedną z najchętniej wybieranych zabawek. Dają ogromne możliwości tworzenia własnego świata i wymyślania niezliczonej ilości historii.

Lego stworzyło specjalną serię Lego Friends z zestawami idealnymi do zacieśniania więzi z przyjaciółmi. W każdym zestawie jest kilka, a nawet kilkanaście wyjątkowych ludzików Lego, dzięki czemu każdy z uczestników znajdzie dla siebie rolę.

Lego nie tylko bawi, ale też uczy

Lego stawia na ekologię i integrację. Dzięki różnorodnym zestawom uczy, jak ważna jest nasza planeta, że należy dbać o zwierzęta, ratować wymierające gatunki.

Warte uwagi jest też to, że w Lego Friends możemy znaleźć ludziki z różnymi dysfunkcjami. Są na przykład postacie na wózkach inwalidzkich, dla których są dostępne specjalne udogodnienia, jak chociażby windy i podjazdy, ale również niewidomi, którzy poruszają się z pomocą białej laski i psa przewodnika. 

W zestawach Lego Friends nie brakuje również postaci dzieci czy osób starszych, dzięki czemu uczestnicy zabawy mogą tworzyć wielopokoleniowe historie.

Kompatybilność znana od lat

Wszystkie zestawy standardowych serii Lego są ze sobą kompatybilne. Wyjątkiem jest Lego Duplo, które zawiera bardzo duże elementy umożliwiające zabawę już od 18 miesiąca życia. Pozostałe klocki można se sobą dowolnie łączyć, żeby tworzyć z nich jeszcze więcej kreacji. 

To oznacza, że nie tylko można spotkać się w większej grupie ze swoimi zestawami, żeby stworzyć z nich jeszcze większe miasto dla ludzików z Lego Friends, ale można też połączyć siły i zbudować super budowlę, o jakiej jeszcze nikomu się nie śniło! Później wystarczy z powrotem złożyć swoje zestawy, żeby mieć pewność, że zabierze się do domu wszystkie niezbędne klocki.

Elementy można rozłączać i łączyć niezliczoną ilość razy, zatem każdy zestaw to zabawa na długie lata.